HP OmniBook 5 Flip 14-FP0023 Core 7 150U Laptop, 16GB LPDDR5 Ram, 512GB NVME SSD, 14 Inch Display
Brand: HP
৳110,000.00 ৳120,000.00
Brand: HP
Model: HP Omni Book 5 Flip 14-FP0023
Processor: Intel Core 7 150U, up to 5.4 GHz
Graphics: Intel Graphics
Ram: 16 GB LPDDR5
SSD: 512 GB PCIe Gen4NVMe M.2 SSD
Display: 14-inch, 2K IPS (1920 x 1200), 300 Nits, Touchscreen
OS: Windows 11 Home
(1 product available)
Quantity
SKU: 14-FP0023
Categories: HP
Processor: Intel® Core™ 7 150U (up to 5.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads)
Graphics: Intel® Graphics
Ram: 16 GB LPDDR5-5200 MT/s (onboard) Transfer rates up to 5200 MT/s. onboard
Keyboard: US English Backlit keyboard
Speakers: Dual speakers; HP Audio Boost
Webcam: 5MP IR camera
Battery: 4-cell, 68 Wh Liion polymer, 45 W USB Type-C® power adapter
Color: Glacier Silver Color
Warranty: 2 years Limited Warranty
Processor Brand Intel
Chipset Model Intel 7-150U
Display Size 14 inch
RAM 16 GB
Storage Type PCIe Gen4NVMe M.2 SSD
Graphics Model Intel Graphics
Keyboard Type US English Backlit keyboard
WebCam 5MP IR camera
LAN No
Fingerprint Sensor No
Battery Capacity 4-cell, 68 Wh
Color Glacier Silver Color
Other Features Mic mute key
Warranty Details 2 Years
Operating System Windows 11 Home
USB 2 Port
Processor Model Core 7 150U
Display Type IPS LED
RAM Type LPDDR5
Storage Capacity 512 GB
TouchPad Yes
Speaker Stereo Speaker
WiFi WIFI 6
Camera Privacy Shutter Yes
Adapter Type 45 W USB Type-C® power adapter
Dimensions 12.32 x 8.66 x 0.73 in
Generation 14th Generation
Display Resolution FHD 1920 x 1200
Bus Speed 5200 MHz
Extra M.2 Slot No
Graphics Type Integrated
Microphone Dual array digital microphones
HDMI Port HDMI 2.1 port
Bluetooth Bluetooth 5.4
Weight 1.65 kg
Processor Frequency Up to 5.4 GHz with Turbo Boost